Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

24 Aralık 2017 Pazar

Fotoğrafçılara Alınabilecek Yılbaşı Hediyeleri 2017

Bir yılı daha geride bıraktık. Biliyorum bu yıl fazla aktif bir blog olmadı ama içimden pek bir şey yapmak gelmiyordu. O psikolojiden yavaş yavaş çıkmak için sizlere bu yılbaşında alabileceğiniz hediyelerin bir listesini yapmak istedim. Daha önce yazdığım listelere buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf sektöründe 2017'de pek çok yenilik oldu. Yeni makineler, yeni aksesuarlar, yeni teknolojik keşifler bizi sürekli fotoğraf için harcamaya yönlendiriyor. Bu sene dikkatimi çeken ürünler belki kendinize belki de fotoğrafçı bir arkadaşınıza almak isteyeceğiniz hediye için yol gösterici olacaktır.


  • DJI SPARK


Gerek ülkemizde gerek ise Dünyada özellikle terör gibi güvenlik gerekçeleri ile drone kullanmak giderek zorlaşıyor. DJI da bu yüzden ufak bir drone piyasaya sürdü. Spark 300gr'lık ağırlığı ile abileri kadar profesyonel olmasa da drone zevkini almanıza olanak tanıyor. Elinizle komut vererek hareket ettirebildiğiniz gibi, cep telefonu üstünden veya ayrıca satılan uzaktan kumandası ile kullanmak mümkün. Çok eğlenceli bir alet ama tabi biraz tuzlu. Kendisine selfie drone da denilse boyundan büyük işler yapıyor. Almayı düşünüyorsanız biraz daha paraya kıyıp fly more comboyu almanızı öneririm. Böylece uzaktan kumanda, bir ekstra batarya, yedek pervane ve koruyucular, çanta gibi pek çok aksesuara sahip oluyorsunuz. Özellikle uzaktan kumandasız kullanmak çok da cazip değil çünkü cep telefonunuz güçlü değilse ya da hava çok iyi değilse çeşitli bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz.


  • PEAK DESIGN CAPTURE


Böyle yenilikçi ürünleri çok seviyorum. Kameranızı çantanıza, kemerinize, üstünüzdeki herhangi bir askıya bağlamanızı ve hızla çıkarabilmenizi sağlayan Peak Design'ın Capture ürününü beğenerek kullanıyorum. Oldukça sağlam ve kaliteli bir ürün.  Sokakta ufak kamera ile gezenler için işe yarar bir ürün. Aliexpress'de de daha uygun fiyatlı taklit ürünler bulabilirsiniz ama kalitesini bilmediğiniz ürünleri binlerce lira verdiğiniz makineler üzerinde denemeyin sonra siz pişman olursunuz.
  • Fujifilm Instax Square

Fujifilm bir yandan dijital aynasız dünyasında ses getirirken diğer yandan da insta filmlere desteğine devam ediyor. Yeni ürün Instax Square ile yıllardır beklediğimiz formatta kare baskı alabildiğimiz filmi ve makineyi ortaya çıkardı. Ayrıca dijital olarak da çalışabilen makine filmli fotoğraf seven kullanıcılar için cazip ve eğlenceli bir ürün.


  • Lume Cube Bu sene başarılı bulduğum ürünlerden biri de Lume Cube oldu. Ne kadar dizaynını çok beğenmesem de ufak boyutuna göre büyük iş yapıyor. Fotoğrafçı için ışık en önemli unsurlardan biridir. Lume Cube de 150 Lux gücüyle ortama ışık sağlayarak fotoğraflarımıza yardımcı oluyor.  Ayrıca suya dayanıklılık ve bluetooth ile cep telefonlarına bağlanabilme gibi özellikler ile pek çok kullanıcının beğenisini kazandı.


  • LaCie Rugged Harici DiskGüvenebileceğiniz bir harici disk istiyorsanız Lacie en iyi seçeneklerden biri. Özellikle yollarda fotoğraf çekiyor ve hemen aktarmak istiyorsanız, bu her koşula dayanıklı diskten edinmenizde fayda var. Aksiyoncular, dağcılar, gezginler gibi kullanıcılar için bulunmaz nimet.

Bu sene gözüme takılan ürünler bunlar. Umarım işinize yarayacak bir liste olmuştur. Herkese iyi seneler, 2018'de daha çok yazı ve video ile görüşmek umudu ile.


2 yorum: