Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

20 Mart 2014 Perşembe

İZ Dergisi Sponsorlarını Arıyor


Ülkemizde fotoğrafçılığın gelişememesinin en büyük nedenlerinden biri fotoğrafa merak saranların fotoğraftan çok teçhizatla ilgilenmeleri. Büyük paralar harcayıp alınan bodyler, lensler, filtreler yaratıcılığı tetikleyen bir şey okunmadığı, fotoğrafçıların işlerine bakılmadığı için kısa zamanda bir köşeye atılıyor.

Benim de böyle "Ne çekebilirim ki?" sıkıntısı çektiğim günlerden birinde tanışmıştım İZ dergisi ile. İlk defa teçhizat tanıtımı yerine fotoğrafa yoğunlaşan bir dergi görmüştüm ve merakla sayfalarının içinde kayboldum. Zaman içinde sayılarını kaçırmadan edinmeye çalıştım. Ancak gün geldi İZ dergisi yayın hayatına bir virgül koydu. 

Şimdi devam etmesi için bir şansımız var. 50. sayı ile kaldıkları yerden yeni bir başlangıç yapmak için destek bekliyorlar. Aşağıda sitelerinde yazdıkları yazıyı ve destek verebilmeniz için linki paylaşıyorum. Bu sese kulak vermenizi dilerim.

"Sevgili dostlarımız, yıllardır bu ülkenin ve birçok coğrafyanın belleğini oluşturan, kültürel bir miras olan 'iz' dergisi, yayın hayatına sizlerin desteği ile devam etsin ister misiniz?

Bir süre önce, Genel Yayın Yönetmenliğini Ara Güler’in yaptığı ve Türkiye’nin tek foto-röportaj dergisi 'İZ’ e finansal sıkıntılardan dolayı 49. Sayıda(Ocak-Şubat 2014) ara verdiğimizi açıklamıştık.

2011 yılından beri sponsor sıkıntısı çeken İZ için uzun bir direnişe girdik ve hem kaliteyi hem de içeriği bozmadan İZ’e soluk verebilmek için çözümler aradık. Ancak magazin içerikli ve digital dergilerin ön safhada olduğu günümüz kültüründe daha fazla direnemedik, virgül koymak durumunda kaldık..

İZ’in fazla ara vermeden yayın hayatına devam etmesi , okuyucularla buluşması Fotografevi olarak en büyük arzumuz. Ne yapabiliriz’i araştırdık, düşündük ve çabaladık. Gerek telefonla, gerek e-posta ile bize ulaşan çeşitli sektörlerden ve şehirlerden fotoğraf sever okurların yorumları ile umutlandık, güç-destek bulduk.

İstedik ki bir kez daha seslenelim fotoğraf severlere, sizlerin katkısıyla daha geniş kitlelere ulaşalım ve fotoğraf belleğimizi genişletmeye, geliştirmeye devam edelim. Bir kez daha direnişe geçelim.

Biliyoruz ki hayatın ve sanatın her alanında etkin ve yetkin bireyler var aramızda…Kiminin fikri, kiminin sözü, kiminin vizörü, kiminin arkadaşı bu büyülü fotoğraf yolculuğumuzda engel olan taşlara dikenlere karşı çözüm olabilir.
İZ dergisinin bir kez daha sekteye uğramadan yayın hayatına devam edebilmesi için aşağıda belirtilen koşullara ihtiyacı var. Bu nedenle aşağıda bir-kaç seçenek hazırladık. Bunlardan biri size, arkadaşlarınıza, çalıştığınız firmaya veya iş ortaklarınıza uygun gelebilir.

Aşağıda ‘ön abonelik’ ve ‘ilan’ tercihleri bulunuyor. Belirtilen seçeneklerden size uygun geleni işaretleyip gönderirseniz, 15 Nisan 2014 tarihine kadar sizlerden gelen yanıtlara göre yapacağımız çalışma sonucunu yine sizlerle paylaşacağız.
Bize en kıymetli şeyi, 'umudu' geri verdiğiniz için teşekkür ederiz."

Link'ten sponsor sayfasına girip kayıt yaptırabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder