Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

10 Şubat 2014 Pazartesi

Photoline dergisi ile sokak fotoğrafçılığı röportajı yaptık

Uzun yıllardır basılı yayın olarak çıkan fotoğraf dergisi Photoline son aylarda internet sitesini de aktif bir şekilde kullanır oldu. Ya da bir süredir öyleydi de benim dikkatimi yeni çekti bilemiyorum:)

Özellikle facebook sayfalarında günün fotoğraflarını ve fotoğafçılarını seçmeleri dikkatimi bir süredir çekiyordu. Bu sayede yeni bir ivme kazandı dergi de. Daha sonra ANAFOD ile tanıştığım çok sevgili ablam İlknur Turan Atlı da kendilerinde yazmaya başlayınca mutlu olmuştum.

Geçen gün İlknur Hanım'dan röportaj teklifi geldi dergi için. Ben de tabii ki çok mutlu oldum. Hem kendimi, hem sokak fotoğrafçılığını tanıttığım bu röportajı umarım beğenirsiniz.

Röportaj Photoline'ın sitesinden okunabilir. Ayrıca basılı olarak çıkarsa da haber veririm.


Ağzınıza bal çalmak için bir bölümü alayım;

"Sokak fotoğrafçılığının sizi çeken yanı nedir?
Sokak fotoğrafının en sevdiğim yanı plansızlığı. Herhangi bir zamanda “Hadi ben biraz sokakları dolaşayım” deyip kendimi bilinmezliğe atıyorum. Her köşe başı yeni bir heyecan oluyor benim için. Neyin karşınıza çıkacağını hiç bilmiyorsunuz. Sokağın ruhunu hissetmeyi severim. Canlı bir varlık gibidir. O yüzden de beklentinizi karşılayıp karşılamaması size çok bağlı değildir. Bazı günler saatlerce dolaşıp eliniz boş dönebilirsiniz. Bazen de daha kapıdan çıkınca hayatınızın fotoğrafını çekersiniz."

Tamamı için buraya http://photoline.com.tr/sokak-fotografcisi-masis-usenmez/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder