Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

1 Mart 2013 Cuma

Eurasia Moto Bike Expo 2013Sonunda motosikletçilerin ve mankenlerle beraber fotoğraf çektirmek isteyen erkeklerin beklediği o gün geldi ve Eurasia Moto Bike Expo kapılarını açtı. O fuar ki sokaktaki adamla 1.80'lik mankenleri aynı karede görmemizi sağlıyor. O fuar ki tüm insanları kadın erkek ayırmadan eşit tutuyor. Ha bir de motosiklet var evet...

Geçen yıl fuarı(gerçi onun adı motoplus'mış) Fatih Şahin ile gezmiştim, ama bu sene hafta sonu fırsat bulamayacağımdan iş saatinde kaçıp gittim ve yalnız başıma kaldım. Geçen seneki yazıyı şuradan okuyabilirsiniz.

Bu sene gösteri kısmında motosiklet'in Messi'si(öyk mü dediniz) Dünya Stunt Şampiyonu Chris Pfeiffer ve bisikletçi Thomas Öhler var. Öhler'in gösterisine yetişemedim. Chris Pfeiffer bir gün önce tek teker giderken kaza geçirip ufak bir sakatlık yaşamış olmasına rağmen gene deli işi hareketler yaptı. Ancak çadır içinde yapılan gösteri ışık açısından çok da iyi fotoğraf vermiyor. Hava da güzelken keşke çadır kaldırılmış olsa da ışığın nimetlerinden faydalanabilseydik. Seyirci alanı da çadır yüzünden çok dar. Fotoğraf kamerasını öndeki arkadaşın birkaç kez kafasına vurdum o yüzden. 
Gösteri sonrası Honda standında bir başka sürprizle karşılaştım. Honda u3-x adlı bu ilginç alet robot/motosiklet karışımı bir şey. Bana biraz da wall-e'de hareket etmeden takılmaktan obez olan insan ırkını hatırlatmadı değil. Ama evde olsa valla çok rahat kullanırım. Üstünden kaldırabilene aşk olsun. Aletin tanıtımı da güzeldi kız erkek çift üstünde dans ettiler. BBG Ali miydi neydi, çikolata renkli şakacımız. O da u3-x'i her zamanki sululuğu ile tanıttı.Onun dışında fuar gene bildiğimiz gibi. Güzel kızlar, güzel iki tekerler, bolca motosikletçi, daha da bolca fotoğraf çeken kalabalık güruh. E bir nevi erkek cenneti gibi bir durum var, normal tabii.

BMW ve Vespa standları favorilerim oldu. Özellikle BMW'nun yeni maxi scooterları muhteşem. Vespa da nostaljiden yemeye devam ediyor ama bundan şikayet edecek de değiliz. Nostaljiyi sevmeyen Piaggio'ya baksın. Gerçi fiyatları daha uygun olup aynı motoru kullandıkları için Piaggio'yu daha çok tutarım(bir de vespa'da direksiyonu çevirince göbeğim kornaya basıyor ve rezil oluyorum). 

Mankenler Autoshow'a göre daha sevimli geldi bana. En azından kamera görünce arızaya bağlamıyorlar. Fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmiyorlar. Bu fırsattan istifade ben de bir şeyler çektim tabii ki. Daha fazlasına google+ 'dan ulaşabilirsiniz.

Fuar 3 Mart'a kadar sürüyor. Kaçırmayın...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder