Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

6 Kasım 2012 Salı

Autoshow 2012 Fuar İzlenimleri


Bu seneki Autoshow Beylikdüzü’ne taşınınca açıkçası yol yüzünden pek de gidesim yoktu. Ancak Ankaradan gelen araba sevdalısı Yusuf Gençer söz konusu olunca tabii ki düştük yollara. Beklediğim gibi uzun bir yolculuk oldu. Metrobüs durağı hemen yanı başındayken araçla gitmek gibi bir saçmalığa imza attığım için yapımda ve yayında emeği geçen herkesten özür dilerim. Bir de Tüyap’ın otoparkları dolu olunca 20 TL gibi saçma bir para isteyen boş arazilere çekmek gerekti. Üstüne bir de trafikten kafayı sıyırmış bir Mini geri geri gelip bana bindirmeye karar verince fuar alanını gezemeden tüm enerjimi tükettim. Ufacık Mini’den şoförün dışında 5 çocuk çıkınca adamın intihar etmek istediği sonucuna da varmadım değil.Neyse ki fuar öğrencilere bedavaymış da içime oturan otopark ücretini bir nebze de olsa hafifletti. Fuarın CNR’dan alınıp Tüyap’a taşınmasının en büyük artısı tabi geniş alana yayılmış fuar alanı olmuş. Onca kalabalığa rağmen rahat rahat dolaşabildik. Tabii lüks markaları incelemek için uzun kuyruklar vardı ancak onlara da dışardan bakarak geçtik.

Bol bol fotoğraf çektim. Tabi kalabalıktan istediğiniz kareleri yakalamak biraz güç olsa da elimden geleni yaptım. Bu tarz fuarlarda bilindiği üzere arabalar kadar yanlarındaki mankenler de dikkat çeker. Yabancı mankenler güler yüzle gelen ziyaretçilere poz verirken yerlilerin kaçacak delik araması bana hep ilginç gelmiştir. Bu fuarda da değişen bir şey yoktu. Fotoğraf çekildiğini gören Türk mankenler hemen bir yerlere saklanıyor ya da uzaklaşıyordu yabancılar ise sarılıp fotoğraf çektirmekten dahi kaçmıyorlardı. Bu konuda favori ödülüm Yusuf aracın içindeyken arabayla adeta aşk yaşayan Skoda’nın modeline giderken, koca makine ile yanlarında çekim yaparken gizlice çekim yaptığımı iddia edip sinirlenen Ford’un modeline de yılın Autoshow lalesi ödülünü vermeyi uygun buluyorum.Favori araçlarım ise Mini, Fiat 500 ve yeni “yeni“ tosbağa Wolksvagen oldu.  Her şeyin küçüğü güzel ne de olsa.  Bu yıl elektrikli konsept araçlar da bir hayli çoğalmıştı. Ancak tipleri pek güven vermiyor bana(çok teknik bir analiz yaptım göründüğü üzere).

Hafta sonuna kadar sürecek bu eğlenceli fuarı İstanbul’da ikamet ediyorsanız mutlaka gezip görmelisiniz. Eğer görmediyseniz de şimdilik çektiğim fotoğraflarla idare edin.

Fotoğrafların tümüne google +'dan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder