Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

16 Temmuz 2012 Pazartesi

İki Kıta Bir YarışTürkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından “Herkes İçin Spor” sloganına uygun olarak organize edilen 24. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışması yapıldı. Ben de fotoğraf yarışması da olacağını duyarak kulaçlarımdan çok fotoğraflarıma güvendiğim için makinemi kapıp Kuruçeşme'ye doğru yola çıktım.Pazar sabahı ile oldukça yoğun bir ilgi vardı. Gerçi yarışmacılar, aileleri ve fotoğrafçılar dolmuştu Kuruçeşme'ye erken saatlerde. Fotoğraf yarışması için kaydımızı yaptırdıktan sonra saat 9 gibi fotoğrafçılar için ayrılan motorlara binerek bitiş alanından başlangıç alanı olan Kanlıca'ya doğru ilerlemeye başladık. Kayıt sırasında makinemi göstermemi isteyen görevli 70-200 ile bazukaya benzeyen mark II'i görünce "Kusura bakmayın dijital makine ile yarışmaya girmeye çalışıyorlar da..." deyince benim de Kayahan gibi "Atın beni denizlere" diye bir şarkı söyleyesim gelmedi değil.Biz daha yola çıkarken kürekçiler yarışa başlamış ve bitişe yaklaşmışlardı bile. Kanlıca'ya vardığımızda yaşlara göre ayrılan üç grup yüzme yarışçısı için start verildi ve biz de deklanşörlerimize sarıldık. Binlerce deklanşör sesi sahil güvenlik helikopterinin sesini bile aşıyordu neredeyse. Sıcaktı ve deniz dibimizdeydi, insanlar yüzüyordu biz de onlara bakıp fotoğraflarını çekebiliyorduk imrenerek.

Seneye biraz daha kilo verebilirsem yüzen tarafta olmayı aklıma koydum. Güneşin en dik geldiği saatlerde yapılan etkinlik fotoğrafçılar için pek de tatmin edici olmuyor tabii ki. Yine de bol bol fotoğraf çektik ve bitiş çizgisine gelerek festivale dönüşmüş bu sportif olayın şahitlerinden biri olmanın hazzını yaşadık.

Yüzme yarışlarını üst üste 3. kez Galatasaray'lı yüzücü Hasan Emre Musluoğlu kazandı. Genel klasmanda ikinciliği Rusyalı Evengy Bezruchenko elde ederken, İngiltereli William Ellis ise üçüncü oldu. Yarışlara 40 ülkenden yaklaşık bin 200 sporcu katıldı. Kaç fotoğrafçı olduğu ise bir muamma.
Yarışma hakkında daha fazla bilgiye http://www.bogazici.cc ve http://www.2kita1yaris.com sitelerinden ulaşabilirsiniz.


Daha fazla fotoğrafa google+ 'dan bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder