Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

31 Mart 2016 Perşembe

"Her An Harran" Foto Maraton'u ve Fotoğraf Günleri Başlıyor

Harran Kaymakamlığı, Harran Belediyesi ve Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (ŞUFSAD) iş birliğiyle 7-10 Nisan 2016 tarihlerinde "Her An Harran" foto maratonu düzenleniyor.

Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olan yarışmada Harran’ın tarihini, doğal güzelliklerini, insan yaşamını gelecek nesillere aktarabilmek amacı ile fotoğraf yardımı ile kayıt altına almak amaçlanıyor. Foto maraton, Harran ilçesi ve köyleri, tarihi Şuayip kenti, Bazda Mağaraları, Soğmatar antik şehri, Han-el Barur Kervansaray bölgelerini kapsayacak.Birincilik ödülünün 7000TL olduğu yarışmada katılımın ücretsiz ve sadece renkli fotoğraflar değerlendirilmeye alınacak.

Yarışmanın jürisinde; Harran Kaymakamı Temel Ayca ile Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Erdal Kınacı, Haluk Uygur, Tekin Ertuğ, Burak Şenbak, Döne Otyam, Ergün Karadağ gibi önemli fotoğraf sanatçıları yer alıyor.

Foto Maraton kapsamında yarışmanın dışında gelecek olan fotoğrafçıların eserlerinden oluşan ''BİZ ANADOLUYUZ" sergisine de yer verilecek.

Yarışmayla ilgili detaylara www.heranharran.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder