Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

1 Mart 2016 Salı

10. FIAP Dünya Kupası Ödül Töreni'ne Katıldık!


Sille Sanat Sarayı olarak katıldığımız bu yıl onuncusu düzenlenen FIAP Dünya Kupası'nın ödül töreni Atina'da gerçekleşti. Yarışmayı 10. sırada bitirme başarısını gösteren takımımızın bir parçası olarak ödülü almak da bana nasip oldu. Yarışma sonuçlarını daha önce şuradan duyurmuştum.

SSS'in her şeyi sevgili başkanımız Reha Bilir telefon açıp gitmemi istediğinde aslında şaşırmıştım, ama takım oyununun bir parçası olarak mutlulukla bu görevi kabul ettim. İyi ki de gitmişim. Hem Atina'da dolu dolu üç gün geçirdik, hem de değerli insanlarla, fotoğraf sanatçıları ile tanışma fırsatımız oldu.
Atina'ya sevgili arkadaşım ve S.S.S.'in taze üyelerinden Anıl Tamer Yılmaz ile gittik. Program Akropolis Müze gezisi ile başladı. Bu gezi sırasında Hem FIAP Başkanı Riccardo Busi ile hem de yönetimin değerli üyeleri ile tanışma fırsatımız oldu. Böylece kendilerine Sille Sanat Sarayı'nın bu sene içerisinde çıkardığı CD ve katalogları da teslim ettik ve çalışmalarımızdan bahsettik.Ayrıca programı düzenleyen Hellenic Photography Society'nin Başkanı Spyros Iatropoulos ve üyelerinden Dimitri Köseoğlu ile tanıştık. Kendileri Türkiye'den gelmiş olduklarından hiç yabancılık çekmedik. Türkiye'den ayrıca AFAD yöneticilerinden Selman Yıldırım, MFD'nin Başkan Murat Ünal ve Gazeteci, Foto Muhabir Ali Öz de törene gelmişlerdi.Akşam Ödül Töreni sonrası sergi açılışı yapıldı. Burada da pek çok Yunanlı komşumuz ile konuşma fırsatımız oldu. Kumkapı'dan, Büyükada'dan, Gökçeada'dan gelmiş sanatçılar ile tanıştık. Umarız Türkiye'ye geldiklerinde kendilerini derneklerimizde konuk edebiliriz. Daha sonra yemeğe geçilerek yoğun günün ardından program sona erdi.
Daha sonra Atina'da çektiğim sokak fotoğrafları ile ilgili bir blog postu da eklerim. Şimdilik hoşça kalın.

Törenden fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder