Öne Çıkan Yayın

Vivian Maier, Bir Otoportre İncelemesi

18 Şubat 2015 Çarşamba

9. Sami Güner Kupası Sonuçları Açıklandı

1991'de kaybettiğimiz ünlü fotoğrafçımızı anmak ve fotoğraf dünyamıza yeni bir heyecan kazandırmak için FOTOGEN (Fotoğraf Sanatı Derneği) tarafından düzenlenmekte olan Sami Güner Kupası'nda bu sene geniş bir yorumla TÜRKİYE konulu gösteriler istendi.


Ben de dört senedir takip ettiğim kültürel değerlerimizden Pavli Panayırı gösterimi hazırlayarak ilk tur için yarışmaya katıldım. O kadar önemli ismin arasında gösterimle yer bulabilme şansı yakaladım. Böylece üç turlu kupanın ilk turunu atlamış oldum. Kupayı alan ve tur atlayan tüm katılımcıları tebrik ederim.

22 Şubat Pazar saat 16:00'da Salon İKSV'de 9.Sami Güner kupası ödül törenini ve kupa alan ve ikinci defa başarılı olan katılımların gösterimleri olacak.

İlk katılımda başarılı olanların gösterimleri ise 23 Şubat Pazartesi ve 24 Şubat Salı Saat 19:30'da Galata Derneğinde yapılacak. Tüm fotoğraf severleri gösterimlere bekleriz.



9. Sami Güner Kupası Sonuçları

 Kupa Ödülü

Başak Balkan                         İstasyon Berberi Cavit

Burak Şenbak                         Iğdır'da Matem

Ergün Karadağ                       Bir Kaçış Hikayesi: Kobani'den Göç

Havva - Osman Önder           Bizim Evin Yüzleri

Yusuf Aslan                           Soma



İkinci Tur Başarılı Olanlar

Erdal Türkoğlu                       Kurttutanlı Torakçılar

Metin Aras                             Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin

NAFOD                                 Koyun Koyuna 800 Yıl

Özlem Gün Bingöl - Hıdır Gün   Gerçek Metalciler

Seçkin Yenici                         Kumaşın Hikayesi

Ümmü Kandilcioğlu              Kasnak

Zehra Soylu Çöplü                 Geometrik Yalnızlık



İlk Tur Başarılı Olanlar

Ahmet Çağlar                         Midyat

Ahmet Soley                          Balon Emekçileri

Ali İhsan Mimtaş                   Vazife

Aylin Kırgözoğlu                   Rüya

Emre Bostancıoğlu                 Sille

Ercüment Ersoy                     By-pass

Erkan Temur                          57001

Erol Özer                                Sultan

Eser Paşa                                Sualtından Masallar

Fatoş Pekseren                       Girit İzinde Mudanya

Filiz Bozdere                          Tereke

Gündüz Akagündüz              Soma Ermenek 2014

Günel Güldağı                       Taş Ustaları

Kerem Pekin                          Cumartesi Anneleri

Masis Üşenmez                      Pavli Panayırı

Mete Yıldırım                        Mavi Dünyam

Mine Evren Ertuğrul              72 Ok Yarası

Murat Özçelik - Salim Şimşek   Düğün

Murat Yılmaz                         2700 Fahrenheit

Nadire Günday - Cihan Karaca   Hem Ağlar Hem Giderim

Orhan Şen                              Hangimiz Engelliyiz

Rıza Erdeğirmenci                 Kaybolan Mahalle

Savaş Şener                            Küçük Yaşamlar

Selma Oransay - Fikret Kabay   Son Mohikanlar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder