Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

19 Ocak 2015 Pazartesi

26. ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI SONUÇLANDI

FOTOGEN Fotoğraf Sanatı Derneği tarafından bu yıl 26.si gerçekleştirilen “ ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI FOTOĞRAF SERGİSİ” 17 Ocak 2015 de İFSAK GALERİ’de bir kokteyl ile açıldı.

ANAFOD Anıl Tamer Yılmaz'ı bu mutlu gününde yalnız bırakmadı 


Sergi, Türk Fotoğraf sanatına pek çok emeği geçmiş olan Şinasi BARUTÇU’nun anısına düzenlenmektedir. Bu sergi ile fotoğraf çalışanlarını tek fotoğrafın raslantısallığından uzaklaştırarak, bütünü düşünmeye yöneltmek ve yüksek düzeyde bir sergi oluşturulması amaçlanmaktadır.

Sergiye daha önceki çalışmaları göz önünde bulundurularak, tüm yurt genelinde geniş bir tarama ile, FOTOGEN Yönetim Kurulunca belirlenen 12 katılımcı davet edilmekte ve 6 şar fotoğraf baskısı ile katılmaları istenmektedir. Çalışmaları seçici kurul tarafından 3 yıl üst üste başarılı bulunan katılımcılar “ ŞİNASİ BARUTÇU KUPASINI” almaya hak kazanmaktadırlar.Bu yılın seçici kurulu; Nadir EDE, İbrahim GÖKSUNGUR, Cengiz KARLIOVA, Halim KULAKSIZ ve İbrahim ZAMAN’dan oluşmaktadır.

Bu yıl “ 25. ŞİNASİ BARUTÇU KUPASI” nı üçüncü turda bulunan Barbaros ODABAŞ almaya hak kazandı. İFSAK GALERİ'de geniş bir katılım ile yapılan açılış töreninde katılımcıya kupası ve diğer katılımcılara da " Katılım Sertifikaları" verildi.

2.turda bulunan Ali AŞILI, Anıl Tamer YILMAZ ve Tacettin YÜKSEL 3. Tura. atlamaya hak kazandılar. Bu yıl ilk kez çağrılan Yasin AKGÜL,Asuman ERGÜNEY, Cengizhan GÜNESEN ve Emin ÖZMEN ise 2. tura atlamaya hak kazanmışlardır.

Tüm katılımcıları kutlar, başarılar dileriz. Sergi 6 Şubat 2015 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacaktır. Tüm fotoğraflar sergi bitim tarihinden sonra www.fotogen.org.tr den izlenebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder