Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

10 Kasım 2014 Pazartesi

Uluslararası Marmaris Fotoğraf Festivali


Marmaris bir hafta boyunca fotoğraf ile buluşuyor. İlk defa düzenlenecek olan festivalde sunum, konferans ve sergiler ile fotoğraf sanatçıları sanatseverler ile buluşturulacak. 

Bu geniş festival programında ben de salı günü bir sunum yapacağım ve "UPI TR 2014" Karma Sergisinde bir fotoğrafım sergilenecek. 

Fotoğraf sanatı adına bu kadar önemli bir programda yer bulabilmek gerçekten büyük mutluluk. Şimdiden fitili ateşleyen organizasyon ekibine başarılar dilemek isterim. Umarım hak ettiği değeri görecek bir festival olur. Tanıtımdan;

"Uluslararası Marmaris Fotoğraf Festivali, 17-22 Kasım 2014 tarihleri arasında Marmaris’te fotoğraf sanatının ışığını yakarak bu sanat ve kültür ışığını tüm Dünya'ya yaymayı hedefliyor.

Festival, tüm Dünya'dan konuk edeceği fotoğraf sanatçıları ile Türk Fotoğraf Sanatı'na hizmet eden değerli sanatçılarımızı bir araya getirecek.

Geleneksel olmasını arzuladığımız Uluslararası Marmaris Fotoğraf Festivali, fotoğraf sanatını Marmaris yaşayanlarıyla ve tüm Dünya'dan ziyaretçileriyle bütünleştirecek. Marmaris Belediyesi olarak yıllarca sürecek görsel bir şölenin başlangıcı olacağına inandığımız Uluslararası Marmaris Fotoğraf Festivali kapsamında 6 gün boyunca sergiler, paneller, workshoplar, foto - maraton, ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmaları düzenlenecek.

Festival, katılımcıların gözüyle Marmaris ve çevresinin güzelliklerinin kayıt altına alınması ve tüm dünyada “Kültür ve Sanat Kenti Marmaris” algısının uyandırılmasını sağlayacak.

Festival kapsamında verilecek olan ‘’Altın İnci Ödülü’’ ile ülke ve Dünya gündeminde yer almış başarılı fotoğrafçılar onurlandırılacak ve bu ödül geleneksel hale getireceğimiz festivalimizin Prestij Ödülü olacak."


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder