Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

11 Eylül 2014 Perşembe

Antalya Kaleiçi'nde kısa bir fotoğraf turu

ArToros sanat festivali'nden dönerken bir günlük de olsa Kaleiçi'nde kalmak istedim. Kaleiçi önceden Antalya'ya geldiğimde pek tadını çıkaramadığım bir yer. Oysa ki hem fotoğraf hem de eğlence anlamında çok şey vaadediyor.Öncelikle Osmanlı tarzı köy evlerinin korunduğu ender kent merkezlerinden biri. Taş yapı üstü cumbalı tahta evler ve dar sokaklar sizi içine alıyor. Gece içip de yönünüzü karıştırırsanız kaldığınız yeri bulmanız oldukça zor olabilir.

Kaleiçi'nin sevdiğim yanı bir tarafı limana bir tarafı "modern" Antalya'ya açılıyor oluşu. Her şey elinizin altında. Son gelişimden beri sanırım bir 10 yıl geçti. O zamanlar tek tük olan barlar, restoranlar tüm Kaleiçi'ni ele geçirmiş. Kalan yerler de pansiyon olmuş. Fiyatlar oldukça uygun diyebilirim. Booking.com'da 9'a yakın puan almış bir pansiyonda 45TL'ye kaldım. Yiyecek, içecekler de İstanbul'dan ucuz.

Bu ziyaretimde Kaleiçi sokaklarını gezecek çok vaktim oldu. Ancak sıcak fena vurdu beni. Özellikle Toroslardan inince sanırım ısı farkına da alışamadım pek. Yine de sizler için bir şeyler çekmeye çalıştım. Siyah beyaz çalışan beni bile renkli fotoğrafa zorlayan ender mekanlardan biriydi bu arada. Umarım beğenirsiniz.

Fotoğrafların tamamı için google+ ve facebook 'a bakabilirsiniz.


Art Gaar'da tanıştığım sanatçı Abdullah Güngör

Ara sokakların birinde rastladığım sahaf

Kaleiçi düğün fotoğrafçılarının uğrak yerlerinden

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder