Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

15 Eylül 2014 Pazartesi

105. Pehlivanköy Sonbahar Hayvan ve Emtia(Pavli) Panayırı

Pavli Panayırı ile ilgili daha önce 2011 ve 2012'de blog'a iki yazı yazmıştım. Son yazımda göreceğiniz üzere yeter artık gitmem demişim, ama bir sene pas geçtikten sonra gene dayanamadım gittim. ANAFOD'un düzenlediği tur ile, dernek üyelerimiz ile birlikte sabah yedide yola çıkıp on buçuk gibi festival alanına vardık.

Daha önce üç kere gittiğim festival(nedense aklımda iki kalmış, blog yazımı tekrar okuyunca hatırladım) önceki yıllardan biraz daha az katılımla yapılıyor gibi geldi bana(Gibi geliyor bana yoksa şüphem mi var?). Gerçi son gün gittiğimiz için katılan ailelerden bir kısmı gitmiş de olabilir(Evet varmış).

Alanda her çocuğa yaklaşık 30 fotoğrafçı düşüyordu. Çoğu Pomak zaten bıkmış çektirmek istemiyordu, bir kısmının da gözü açılmış para para diye tutturmuştu.

Fotoğrafçıların çoğunun da birbirine saygısı yok. Neredeyse çektikleri çocukları başkaları çekmesin diye kuyuya atacaklar. Bu derece hırs ile yaşamak zor. Arkasında fotoğrafçı hissettiğinde çömeldiği yerden kalkıp çantası ile arkasındakinin kamerasını devirmeye çalışan mı istersiniz, arkama geçip 70 200'le geniş açı çekiyorum önümden çekil diyen mi(Gereken cevabı aldı arkadaş). Neyse ki çevremde böyle insanlar yok, ancak bu tür kalabalık alanlarda karşılaşıyoruz da aramızda hukuki bir süreç doğuracak sertlikler yaşanmıyor.

Buraya yaptığımız önceki gezilerde arabayı ben kullandığım için alkol alamıyordum. Bu sefer güneşten kafamızı da çıkaramadığımızdan restoranlarda bol bol biralanarak yerel yaşama ayak uydurdum. Özellikle alanın aşağısında kuzu çeviren yerlerde yiyip içmek oldukça eğlenceli. Hele de müzisyenler gelirse ortam oldukça şenleniyor.

Genelde siyah beyaz çalışsam da bu ara renkler ile aramız iyi sanırım. Pavli'yi de renkli işledim. Sizleri fotoğraflarımla baş başa bırakmadan önce diğer fotoğraflara google+, facebook ve flickr üzerinden ulaşabilireceğinizi belirtmek isterim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder