Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

13 Ocak 2014 Pazartesi

ANAFOD İlkim Fotoğraf Sergisi Açıldı

İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği (ANAFOD) 21 üyesinin ilk eserlerinin yer aldığı "İlkim" fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.
Prof. Sabit Kalfagil ve ANAFOD Başkanı Baytekin Kara tarafından beraberce açılışı yapılan İlkim fotoğraf sergisi  11-25 Ocak 2014 tarihleri arasında gezilebilecek.

ANAFOD Başkanı Baytekin Kara sergiyi şu sözlerle tanıttı "İlkim sergisi, şimdiye kadar bir sergide yer almamış ve henüz sergi açmamış arkadaşlarımızın ilk sergisi olması dolayısıyla fotoğraf sanatına gönül verebilmenin yolculuğundaki ilk adımlar diyebilirim.

Umut ediyoruz ki her yıl karşınıza yeni ve fotoğrafta artık izlenebilir işler üreten arkadaşlarımızla sizlerin karşısına çıkacağız. Bu etkinliğimize katılan tüm arkadaşlarımız, ilk fotoğraf sergileri olarak bu sergiyi anımsayacaklar. Fotoğrafın ülkemizde ve dünyada niceliksel probleminin olmadığını düşünüyoruz. Bu yaygınlıktan niteliksel olarak sıyrılabilen arkadaşlarımızın olması ve bunun her yıl belirli sayılara ulaşması gururumuz olacaktır.


2014 yılının hemen başında bu sergide 21 arkadaşımızın fotoğraflarını izleyeceksiniz. Arkadaşlarımızı kutluyor, fotoğraf dünyamızda sürekliliklerini arzuluyoruz. İnanıyoruz ki bu kadrolar yepyeni fotoğraf projeleriyle hep karşınızda olacaklar."

Katılan arkadaşlarımı ilk sergileri vesilesi ile kutluyorum ve ANAFOD'un da desteği ile sanatsal üretimlerinin devamının geleceğine inanıyorum.


Fotoğraflar: İlknur Turan Atlı

Sergide eserleri yer alan Fotoğraf Sanatçıları:

Akif Güneş, Altunay Geciroğlu, Arzu Kellecioğlu, Engin Koçyiğit, Fatma Figen Özkan, Fikri Özalp, Gülay Hacıoğlu, Hicran Özcan, İlknur Turan Atlı, Melisa İlban, Muammer Tükenmez, Muhsin Özcan, Murat Özkan, Nevat Altuntaş, Sıdıka İnci Çelik,  Yasemin Avanoğlu, Yüksel Tomris Sarhan, Zeynep Güven, Zinnet Yılmaz, Zinnur Olgun, Zübeyde Öztürk.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder