Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

9 Aralık 2013 Pazartesi

Konya “Dünya İnançları” ve “Kapılar” Sergisi

Konya İl Kültür Müdürlüğünün Sille Sanat Sarayı ile beraber düzenlediği, konusu “Dünya İnançları” ve “Kapılar” olan “7. Uluslararası Fotoğraf Yarışması”'nın 7 Aralık 2013'de Şeb-i Arus törenleri kapsamında sergi açılışı oldu.

Sille Sanat Sarayı Mansiyon alan Fotoğrafım

Dünya İnançları kategorisinde 164 yarışmacının 613 fotoğrafı değerlendirildiği yarışmada  37 Ödül, 39 Sergileme, Kapılar kategorisinde 142 yarışmacının 520 fotoğrafı değerlendirildiği  yarışmada ise 37 Ödül, 42 Sergileme verilmişti.

Açılışta kazanan fotoğrafçılara ödülleri dağıtıldı. Biz de Anafod Başkanı Baytekin Kara ile açılışta yerimizi almak için Konya'ya gittik.

Baytekin Kara'ya UPI Gümüş Madalya kazandıran fotoğraf
Benim "Kapılar" kategorisinde bir mansiyon ve üç sergilemem vardı. Baytekin Kara'nın ise UPI gümüş madalya, mansiyon ve sergileme başarıları vardı.

Öncelikle Sille Sanat Sarayı'na ve Konya İl Kültür Müdürlüğü'ne bizleri davet ettikleri için teşekkür ederim. Konya maceramızı ayrı bir yazıda anlatacağım. Ancak değinmeden geçemeyeceğim bir şey var. Program Vali ve Belediye Başkanı'nın geç katılımından dolayı yaklaşık 1:30 saat geç başladı Kapılar kategorisi bitince de devlet büyüklerimiz mekandan ayrılınca yarıda bırakıldı. Asıl kategori olan "Dünya İnançları" ile ilgili ne sunum ne de ödül dağıtımı yapılabildi. Bir ufak onurlandırma için çeşitli illerden Konya'ya kadar gelen fotoğrafçılara da biraz ayıp edilmiş olundu.

Açılıştan sonra aynı mekanda yapılan Şeb-i Arus törenlerini de katılma imkanımız oldu. Dediğim gibi gezinin diğer bölümlerini daha sonraki Konya yazıma saklıyorum.


Mansiyon ödülü için sahnedeyiz

Baytekin Başkan madalyasız çıkmam diyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder