Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

11 Kasım 2013 Pazartesi

Anafod Sokak Fotoğrafçılığı Gezisi

Anafod ile Sokak fotoğrafçılığı etkinliğini dün gerçekleştirdik. Anıl Tamer Yılmaz ile birlikte önce katılımcılara sokak fotoğrafı nedir, nasıl çekilir, teknik ayarlar nasıl yapılır gibi kısa bilgiler verdik ve sonrasında rotamıza doğru yola çıktık.
Grafitti önünde geçenleri çekmece

Yokuş yetmedi merdiven çıkaralım

Karaköy Perşembe Pazarı'ndan başladığımız yürüyüşe yüksek kaldırımdan Tünel'e oradan Galata ve Tophane'ye inerek bitirdik. Taksim'de ekibi serbest bıraktıktan sonra biz ara sokaklara daldık ve hala bilmediğimiz sokakların olduğunu gördük. Gerçekten 10 metre bile aşağı inseniz bambaşka bir kültür ile karşılaşıyorsunuz.

Bu sokaklardan birinde Ortaçağ'dan fırlamış bir kilise ile karşılaştık. Kırım Kilisesi 1868 yılında yapılmış ve Türkiye'de neogotik tarzda yapılmış ender yapılardan biri. Kapalı olduğu için giremedik ne yazık ki.

Kırım Kilisesi

Gezdiğimiz bölgeler biraz yokuşlu olduğu için yorulanlar da oldu. Ancak Tophane'den sonra kendimizi Karaköy'de bir köfteciye atarak ödüllendirdik ve günü her zamanki gibi tıka basa yiyerek noktaladık.


Gezimize katılan, destek veren tüm fotoğraf severlere teşekkürler.  

Detaycı Taylan çalışıyor

Galata Kule dibi
Gezi sonrası elde kalan bir avuç insan
Çekilen fotoğraflara etkinlik sayfasından bakabilirsiniz.

Anıl Tamer Yılmaz'ın hem geziyi anlattığı hem de sokak fotoğrafçılığı hakkında bilgiler verdiği blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder