Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

9 Temmuz 2013 Salı

652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri

Hafta sonu Anafod ile gittiğimiz Tarihi Kırkpınar Güreşleri saha içine akredite olduğumuz için oldukça eğlenceli geçti. Fotoğraf sanatçısı yazan yeleklerimizi geçirip attık kendimizi er meydanına.

Tarihi "Kırkpınar Yağlı Güreşleri" 1357'de Rumeli'de doğup, günümüze kadar uzanan geçmişiyle dünyanın en eski güreş festivali. Bu kadar eski bir gelenek olsa da güreşten farkı nedir derseniz pek bir bilgim yok. Evet adamlar yağlanıyor dostlar. Güneşin altında saatlerce güreşiyorlar. Biz fotoğraf çekerken yorulduk onlar güreşmekten yorulmadı. Çoğunda gram yağ yok ve Game of Thrones'da savaştan çıkıp gelmişler gibi duruyorlar. 

Neyse fazla lafı uzatmadan çektiğim fotoğrafları sunayım; Spor fotoğrafçılığı gerçekten zor iş bunu bir kez daha anladım. Aşağıdaki fotoğraflar Canon 5d Mark II ve 70-200 f4 L lens ile çekildi. Yağlı güreş gibi görece daha yavaş bir sporda bile bakış açınızı tele ile kısıtlayınca etrafta olan biten bir çok şeyi kaçırıyorsunuz. O yüzden bir gözünüz ile çekerken diğer gözünüz ile de her yönde güreşen güreşçilerin neler yaptığını görmekte fayda var. Diğer fotoğraflara google+ ve facebook'tan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder