Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

18 Ekim 2012 Perşembe

DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ÇEK PEMBEYİ


DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ÇEK PEMBEYİ 
Meme kanserinde erken tanıya dikkat çekmek için 
20 Ekim saat 20.00’de  ‘’ çek pembeyi ‘’ 
İstanbul’un üç ikonik yapısı Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü ve Sapphire  İstanbul  meme kanserinde erken tanıya dikkat çekmek için 20 Ekim akşamı saat 20.00’de  pembe renge bürünecek.

MEMEDER bu farkındalık projesinde katkıda bulunmak isteyen tüm İstanbulluları  ‘’ çek pembeyi’’ etkinliğine davet ediyor. İstanbul’da yaşayanlar, 20 Ekim akşamı saat 20.00’de pembeye bürünen köprülerin ve Sapphire İstanbul’un fotoğrafını çekip info@memeder.org adresine yollayarak desteklerini gösterebilecek. Ayrıca hem Twitter’da  hem de Facebook’ta ’’  #cekpembeyi  ‘’ başlığı altında paylaşımlarını yapabilecekler. İstanbul dışında yaşayanlar ise kampanyaya herhangi pembe eşyalarının fotoğrafını çekip yollayarak katılabilecek. MEMEDER tüm fotoğrafları bir araya getirerek ‘’ Pembe Destek ‘’ afişi oluşturacak.


Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER), her sene Ekim ayı boyunca başta kadınlar olmak üzere tüm kamuoyunu meme kanserinde erken tanının önemi konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan ilgi çekici etkinlikler gerçekleştiriyor.  ‘Meme Kanseri Bilinçlendirme’ ayı etkinlikleri kapsamında bu sene İstanbul’un üç önemli yapısı kadınlar için “Pembe” renkle ışıklandırılacak.
Gerçekleştirilecek bilinçlendirme kampanyasına destek olmak isteyenler, 20 Ekim akşamı saat 20.00’de  pembe renge dönüşecek olan 3 yapının fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşarak desteklerini gösterebilecek. İstanbul’da yaşayanlar saat 19.15’ten itibaren pembe renge dönüşecek olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaziçi Köprüsünü ve saat tam 20.00’de pembe olacak olan Sapphire İstanbul binasının fotoğraflarını çekerek Twitter’da’’  ve Facebook’ta  #cekpembeyi ‘’ başlığı altında paylaşabilecek. İstanbul dışında yaşayanlar ise kampanyaya kendilerine ait bir pembe eşyalarının fotoğrafını çekip yollayarak katılabilecek. Aynı zamanda çekilen resimleri info@memeder.com adresine de yollayarak ‘’Pembe Destek’’ afişinin oluşumuna katkıda bulunabilecekler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder