Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

25 Mayıs 2012 Cuma

Zulal Portreler II Sergisi

Kendimi bildim bileli ablam ressamdır. İlk hatırladığım anılardan biri babamın kendisini hafta sonları İstasyon sanat evi'ne götürüp getirmesi. Sonra Mimar Sinan'a birincilikle girdiğinde evde yaşanan bayram havasını hatırlıyorum. Tabii her sanatçı gibi aykırı bir insandı kendisi. Böyle bir ablanız olunca siz de rekabet etmemek için sanattan uzak durabiliyorsunuz. Gerçi ailem de evde ikinci bir manyak istemediklerinden bana herhangi bir ek eğitim vermeyi uygun görmemişti, hatta belki daha önce de yazmışımdır fotoğrafçılık okumak istediğimde de karşı çıkmışlardı.

Şimdi onun sanat anlayışını falan burada uzun uzadıya anlatmak isterdim ama zaten camiada onu anlatan öyle sanatsal yazılar var ki, benim çıkıp da laf etmem biraz abesle iştigal olur(evet beceremeyeceğimden korkuyorum). Son sergisi ile ilgili diyebileceğim tek şey eski resimlerindeki soluk renkler, karanlık yapı yerini tuvallerden fırlayıp içinizi saran bir sıcaklığa bırakmış. Bunda o zamanki gençliğinden gelen deli dolu Zulal ile şimdiki daha sakin, huzurlu ve mutlu Zulal'ın resimlere yansımasının da payı var sanki.

Portrelerden bir kısmı ailemden fertler olduğu için ayrı seviyorum. Diğer modelleri de bir o kadar eğlenceli dünyalar içinde verilmiş. Özellikle dövmeli kıza bayıldım(jbid'den gelen bilgiye göre "mutlu kız"mış resmin adı).

Karşı Sanat'da 9 Haziran Cumartesiye kadar görülebilecek olan sergiyi tabii ki de gezmenizi öneriyorum.

Facebook etkinlik linki

Facebook ve google+'da sergide çektiğim fotoğrafları görebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder