Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

5 Mart 2012 Pazartesi

Motoplus 2012 Fuar Fotoğrafları

Motosiklet sevgim oldukça küçük yaşlarda başladı aslında. Daha 15 yaşımda, Kumburgaz'da arkadaşın Puch'unun arkasına atladığımda iki tekerden uzak duramayacağımı anlamıştım. Babamın başının etini uzun süre yemem sonucu 17 yaşımda bir piaggio vespa sfera'ya kavuştum. Bu minik scooter uzun süre en iyi arkadaşım olarak bana eşlik etti. Tabii ergenliğin getirdiği delikliklerden bir kaç kez kafayı gözü de kırdık üstünde. Ama tüm acemiliklerime rağmen o kendini ve beni bir şekilde korumayı biliyordu.

Yazın adaya gidip gelmeye başlayınca, bir de üniversite giriş stresi üzerine eklenince motosikletime binemez oldum ve ailenin de baskısı yüzünden bir süreliğine bu tutkuma ara vererek sevgili vespamı sattım.

Yirmili yaşlarımın sonunda ise tekrar içimdeki motosiklet aşkı alevlendi ve bir Piaggio X8 200cc ile açlığımı giderdim. Kendisi ile bir çok geziye katıldım, güzel arkadaşlar edindim, yağmur, çamur demeden gezdim tozdum. Ancak çok sevdiğim motorumu kızım olduktan sonra eskisi kadar ilgi gösteremediğimden yakın bir arkadaşıma sattım. Hala arada fotoğraflarımıza bakıp iç geçiriyorum. Yaşanmışlıklar var ne de olsa...

İçimde dinmek bilmeyen bu motor sevgisini en çok hissettiğim yerlerden biri de motosiklet fuarları. Yeşilköy CNR'da düzenlenen Motoplus 2012'e bu sene de gitmemezlik edemedim. Fatih Şahin ile bu seneki fuara daha çok fotoğraf çekmek için gittik. Ama tabi gözüm yine deyeni çıkan modellerdeydi. Fuar cumartesi günü oldukça kalabalıktı. Ancak gelen kalabalığın çoğu motosikletlerden çok üstünde oturan modellerle ilgili gibi. Özellikle modellerle beraber fotoğraf çektirenler ilginç görüntüler oluşturuyordu. Sanırım böylece kendilerine yeni facebook avatar'ları yapmışlardır.

Büyük motosiklet firmalarının bir kaçı fuara katılmamış ve eksikliğini hissettiriyordu ancak yine de Bmw, Honda, Ferco, Yamaha gibi sektörün güçlü isimleri ve bir çok Çinli motosiklet firması fuardaki yerlerini almıştı.

 Her zamanki favorilerim Burgman, Silverwing, X-Max ve renk renk Vespa scooterlar yine göz kamaştırıyordu. Umarım fuar sektörü biraz canlandırmıştır ve yazın yollarda daha çok iki teker görebiliriz.

Fotoğrafların bir kısmı aşağıda fazlasını ise google+ 'dan bulabilirsiniz. Fatih Şahin'in çektiği fotoğrafları görmek için buraya tıklayın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder