Öne Çıkan Yayın

Rennes Onur Yürüyüşü

3 Ekim 2011 Pazartesi

Scott Kelby Photo Walk DayAmatör fotoğrafçıların can dostu, fotoğrafçılar için yardımcı kitaplar yazan, kurslar açan, yaptığı işlerle sektörde söz sahibi haline gelmiş Scott Kelby 'nin dünya çapında organize ettiği Fotoğraf yürüyüşü geçtiğimiz haftasonu yapıldı. Ayın 1'inde fotoğrafçı arkadaşlarla bu etkinliğin İstanbul ayağına katıldık. 

Gezide çoğunluk yabancı turistlerden oluşuyordu. Taksim meydanında buluşup  hep beraber Beyoğlu'nun ara sokaklarını turladık.  Genelde sürekli dolaştığımız mekanlar olduğu için buralarda fotoğraf çekmeyi sevmem, ancak benim bile bilmediğim sokaklardan geçtik. Yolu ayarlayan ve geziyi yöneten Jennifer Gurcuoglu ve eşi güzel bir geziye imza attılar. Gezi sırasında çekilen fotoğrafları flickr grubundan takip edebilirsiniz. 

Gezi boyunca çekilen fotoğraflardan bir tanesine Kelby'nin Light It, Shoot It, Retouch It adlı kitabı hediye edilecek. Ayrıca Dünya çapında bir çok şehirde yapılan bu etkinliğin asıl  yarışmaya gönderilecek. Burada da daha büyük hediyeler kazanma şansı var. 

Tabii ki biz ödül için değil, cumartesi günümüzü daha eğlenceli geçirmek için katıldık ama yine de böyle bir ödül düşünülmüş olması da hoş bir hareket.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder